ساحل دریای غم
حاج محمد یزدخواستی
محرم 1397
beheshty.com1397/06/22
شب چهارم محرم 1397

بسم الله الرحمن الرحیم

 

توکل علی الحی الذی لایموت

کسانی در زندگی تربیت خواهند شد که ارتباطشان با امام زمان(عج) را حفظ بکنند و یکی از راه های اتصال دائم با امام زمان(عج) مداومت بر دعای عهد است.

یکی از کلماتی که در دعا عهد نسبتا زیاد استفاده شده است؛کلمه حیّ است که از اسامی خداوند است اگر ما یقین کنیم که خداوند زنده است و خدا مشکلات ما را میبیند بسیاری از مشکلات ما حل میشود دیگر نا امیدی معنا ندارد وقتی خالق کل هستی حواسش به ما باشد. مشکلات در همه زمان ها بوده است؛ حتی در زمان امام علی(ع)، زمان امام حسین(ع) و..... بحث،بحث توجیه کردن نیست ولی باید امیدوار باشیم به اصلاح مملکت خودمان توسط مردم خودمان نه توسط بیگانه گان و بدانیم که کسی از آن ها برای ما دل نسوزانده است.

جهاد اقتصادی

حضرت آیت الله خامنه ای نه سال هست که شعار های اقتصادی برای هر سال تعیین میکنند ولی هنوزچه از طرف مسئولین و چه بعضا از طرف ما مردم به آن کم توجهی شده است؛ از نقش مسئولین چشم پوشی نمیکنیم ولی خیلی از مشکلات کشور بر گردن خود ما مردم هست که قابل حل به دست خودمان نیز هست.حضرت آقا فرمودند: جهاد اقتصادی، جهاد اقتصادی این نیست که مثلا بگوییم در بازار یک جنس ایرانی و ژاپنی داریم که جنس ایرانی خیلی با کیفیت تر هست بعد برویم کالای ایرانی بخریم این کار را که اگر یک خارجی هم بود انجام میداد. جهاد وقتی معنا پیدا میکند که حتی وقتی که مطمئن هم هستیم از اینکه کالای ایرانی نسبت به مدل خارجی بی کیفیت تر هست و ما ممکن هست مجددا مجبور به هزینه کردن با این انتخاب بشویم ولی به خاطر پیشرفت اقتصاد و صنعت کشورمان حاظر به خرید کالای ایرانی شویم.

صبور شویم با تسبیحات حضرت زهرا(س)

پیامبر(ص) و امام صادق(ع) ما را به گفتن تسبیحات حضرت زهرا(س) بعد هر نماز توصیه کردند. کمی به معانی دقت کنیم. وقتی میگوییم «ا... اکبر» خدا بزرگ تر است؛ وقتی خدا را از همه چیز بزرگتر پیدا کردیم. آنوقت میدانیم خدا از امریکا بزرگتر است؛خدا از تحریم ها بزرگتر هست و.... نتیجه این میشود که از ضربه شمشیر و تهدید نمی هراسیم. وقتی میگوییم «الحمد ا....» با هر بار یاد یکی از نعمت هایی که خداوند عطا کرده است کنیم؛ آرام میشویم و رشد خواهیم کرد. وقتی میگوییم «سبحان ا...» خدا را از هر عیب و مشکلی پاک و منزه میدانیم ؛ پس اگر مشکلی هم هست از ما که بنده ایم هست و این میشود خودانتقادی که باعث میشود که به جای اینکه همیشه اینقدر دنبال مقصر بگردیم؛ سهم خودمان را بدانیم و شروع به جبران کنیم.

دنبال خط زندگی از امام زمان(عج) باشیم

قرار شد با دعا عهد ارتباطمان را با متخصص معصوم یا همان امام زمان(عج) حفظ کنیم و هر روز با خواندن این دعا با امام خود تجدید عهد و پیمان کنیم.در دعا عهد نه تنها با امام زمان(عج) عهد میبندیم بلکه بالاتر ،عقد(پیوند محکم) میبندیم البته به همین قسمت اکتفا نمی شود و ما با امام زمان مان بیعت میکنیم. بیعتی که بر گردن خود قرار میدهیم که دست از آن نخواهیم برداشت مگر اینکه گردنمان برود.

مراحلی که ما باید نسبته به امام زمانمان داشته باشیم:

1-ولایت شناسی؛ بدانیم که چرا به امام زمان (عج) محتاج هستیم.

2-ولایت دوستی؛ از اینکه امام زمان (عج) داریم لذت ببریم.

3-ولایت پذیری؛ ولایت و دستورات امام زمان(عج) را بپذیریم.

4-ولایت مداری؛ پای ولایت امام زمان مان بایستیم و این ولایت پذیری ماندگار باشد. چه آدم های به اصطلاح «نان به نرخ روز خوری» مثل طلحه و زبیر بودند که ولایت پذیریشان تا وقتی بود که منفعتشان بود. دعای عهد یعنی پذیرش حکومت امام زمان(عج) و پذیرش حکومت نماینده امام زمان(عج) . اگر امام زمان ما حرفی بزنند که مخالف عقل مان بود چه می کنیم؟آیا ولایت پذیر خواهیم بود؟

پادکست : کلاس صبر | حجت الاسلام محسنی
5 MB
پادکست : از ماست که بر ماست | حجت الاسلام محسنی
5 MB
سخنرانی | حجت الاسلام محسنی
36 MB
ارائه دیدگاه
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
نام :

پست الکترونیکی :

نظر شما :

کانال بهشتیان

ایران حسین بن علی

سوم

اینستاگرام

Ussd

cloud cloud cloud cloud
cloud cloud cloud cloud