ساحل دریای غم
حاج محمد یزدخواستی
محرم 1397
beheshty.com1394/07/28
شب هفتم محرم ۱۳۹۴

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری

 

تاریخ پر از کوتاهی‌ها است، دشمن در طول تاریخ توانسته یاران حق را خریده و از مسیر آن خارج کند البته رویش‌های زیادی هم داشتیم اما باید توجه داشت که امتحان زمان ظهور شباهت زیادی به امتحان کربلا و عاشورا دارد؛ باید به این موضوع توجه داشت که در امتحان کربلا تعداد قبول شدگان کمتر از ردشدگان بود.

 

ویژگی‌های انسان‌های عاشورایی آخرالزمان :

1-ایمان به خدا

2-داشتن محبت الهی

3-برقراری ارتباطات بر اساس ایمان

4-اهل مجاهدت بودن

5-ترس نداشتن

ویژگی انقلاب اسلامی به تکنولوژی نانو، انرژی هسته‌ای و موشک نیست، با وجود اینکه آن هم لازم می باشد اما امتیاز این انقلاب به ایمان مردم و جوانانش است چرا که این ایمان آن سوی مرزها وجود نداشته و اگر دشمن بتواند ایمان مردم و جوانان را نشانه رفته و متزلزل کند پوچ گرایی، شیطان پرستی و اعتیاد فراوان می‌شود که متأسفانه اکنون مقادیری هم وجود دارد و اگر اعتیاد و فساد زیاد شده به دلیل فقر ایمان است.

  

مسئولان کشور اگر باور دارند که برخی کارهایشان اشتباه و خطا است باید استغفار کرده و ما هم برای آن ها طلب استغفار ‌کنیم.

 

غیبت برای امام زمان(عج) خیلی سخت است، غیبت برای امام زمان(عج) مثل یک زندان است اما ایشان روزی ۲ بار روضه می‌خوانند تا تحمل این سختی را داشته باشد.

 

وزیر اطلاعات دولت قبل می‌گفت زمانی که کار ما در گرفتن ریگی گیر کرد یک روضه امام حسین(ع) خواندیم ظرف نیم ساعت قفل باز شد، در طول انقلاب و دفاع مقدس نیز هر زمان مشکلی پیش ‌آمد امام(ره) روضه حضرت زینب(س) را می‌خواندند، امام هادی(ع) هم زمانی که کارشان دچار مشکل می شد روضه می‌خواندند، در زمان دفاع مقدس ابتدا نقشه‌ها آماده می شد و بعد از آن روضه می‌خواندند اما امروز جوانان دانشجو تنها به سی دی‌های آموزشی توجه دارند در حالی که قبل از رفتن به جلسه امتحان باید از امام حسین (ع) طلب یاری کنیم.

 

به جز تمسک به وسیله‌های الهی راهی برای کمک به ایران وجود ندارد، آمریکا و ۵+۱ نمی‌توانند به ما کمک کند پس برخی به چه دل خوش کردند؟ باید به وعده‌های الهی ایمان داشته باشیم.

 از دل سوره محمد(ص) مبارزه با استکبار جهانی بیرون می آید، اهل ایمان چون خدا را دارند توانشان زیاد است.

ما در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با ایمان مشکلاتمان را برطرف کرده و ضعف ها را جبران کردیم، کسانی که در راه خدا تلاش می‌کنند چون به خدا ایمان دارند خدا آن ها را گمراه نمی‌کند اما کسانی که ایمان ندارند تدبیر می‌کنند اما تدبیرشان ناقص است.

 باید با تقویت ارزش های خدا، خداوند را یاری کرد،که اگر خدا را یاری کنید خدا نیز شما را یاری می‌کند، امروز یاری دین خدا به خوب درس خواندن، حضور در انتخابات، حضور در راهپیمایی‌ها و یاری ارزش‌های دین خدا یعنی عمل به دستوراتی چون نماز، روزه و حجاب است.

 

 نگذارید حرف ولی خدا روی زمین بماند همان طور که شهدا از حضرت فاطمه (س) یاد گرفتند که حرف ولی خدا را زمین نگذارند اما امروز برخی بدشان نمی‌آید که حرف ولی خدا روی زمین بماند.

 

دعا و استغفار وسیله های الهی برای رسیدن به حق است

 برخی به پارتی و وسیله‌های دنیوی برای رسیدن به اهداف خود متوسل می‌شوند، در حالیکه توکل بر خدا و توسل به وسیله‌های الهی رمز پیروزی انقلاب و دفاع مقدس بود و اکنون نیز با توکل و توسل می‌توان به پیروزی و موفقیت رسید.

 

در انقلاب اسلامی امام حزب و اسپانسر و پشتیبان نداشت اما با توکل به خدا پیش رفت. صبر و نماز وسیله‌های الهی است که باید از آن ها استعانت گرفت البته صبر در این آیه به روزه هم تفسیر شده است.

نمازهای واجب را اول وقت بخوانید و در این زمینه مداومت داشته باشید به خصوص نمازهای صبح را اول وقت بخوانید و فارغ از این نیز نباید از نوافل به خصوص نماز شب، نماز استغاثه به امام زمان(عج) و نماز جعفر طیار و نمازهای توصیه شده غافل ماند.

 

برخی در دانشگاه خارج تحصیل کردند اما ایمانشان کم و نماز شبشان ترک نشد اما برخی زمانی که در دانشگاه خارج درس می خوانند ایمانشان نم برمی‌دارد.

 

اگر می‌خواهید موفقیت پیدا کنید نصف شب بیدار شده و نماز شب بخوانید، آیه ۱۶ سوره سجده پیرامون اهمیت نماز شب می‌فرماید هیچ کس نمی‌داند خدا برای قطره اشک نیمه شب چه پاداشی گذاشته است.

 

یاران عاشورایی حسین از مردم در زندگی شان کمک خواستند.

باید به وسیله‌های الهی ایمان داشت، یاران عاشورایی امام زمان(عج) اهل کمک گرفتن از نماز و وسیله‌های الهی هستند، صدقه یکی از وسیله‌های الهی است البته تنها دفع کننده بلا نبوده و درمان درد نیز می باشد و به انسان در کارهایش سرعت می بخشد، فرهنگ صدقه در کشور ما وجود دارد اما باید تقویت شود.

 

از دعا به عنوان وسیله الهی کمک بگیرید و هم خودتان برای خود دعا کنید و هم کاری کنید که پدر و مادر، مردم و امام زمان(عج) برای شما دعا کنند، عامل پیروزی رزمندگان در دوران دفاع مقدس دعای مردم بود و مشکل اساسی مردم امروز این است که برای هم کمتر دعا می‌کنیم.

 باید برای خودمان استغفار کرده و کاری کنیم که بقیه و امام زمان(عج) برای ما استغفار کنند، گریه در مجلس امام حسین(ع) سبب می‌شود امام زمان(عج) و امام حسین(ع) برای ما استغفار کنند و از جد بزرگوار و مادر و پدر گرامیشان نیز بخواهند که برای ما دعا کنند.

 آیت الله خوشوقت گفتند زمانی که برای شما مشکلی پیش آمد سیل صلوات راه بیندازید.

 

اگر کارتان گیر کرد سراغ قرآن بروید و یک ختم قرآن نیت کنید، اگر با قرآن انس بگیرید، می توانیم آن را بفهمیم؛ هر کسی که می‌خواهد قرآن را بفهمد باید ۵۰۰ ختم قرآن در طول عمر خود برداشته و از پیامبر اکرم (ص) نیز طلب یاری کند.

 

 

سخنرانی | حجت الاسلام ماندگاری
18 MB
ارائه دیدگاه
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
نام :

پست الکترونیکی :

نظر شما :

کانال بهشتیان

ایران حسین بن علی

سوم

اینستاگرام

Ussd

cloud cloud cloud cloud
cloud cloud cloud cloud