ساحل دریای غم
حاج محمد یزدخواستی
محرم 1397
beheshty.irگفتگو با شهردار اصفهان در خیمه انصارالحسین(ع)
گفتگو با شهردار اصفهان در خیمه انصارالحسین(ع)

موسسه شهید بهشتی (ره) را می توان الگویی موفق در زمینه مجموعه های فرهنگی در سطح کشور معرفی کرد

واحد خبری انصارالحسین (ع) :

در حاشیه شب دوم مراسم هیات انصارالحسین(ع) این خیمه میزبان دوست عزیز خود شهردار محترم اصفهان دکتر جمالی نژاد بود

و چند سوال صمیمانه با دکتر جمالی نژاد؛

 

باتوحه به آشنایی شما بامجموعه موسسه شهید بهشتی (ره) و حضور شما در جمع انصار الحسینی (ع) ها ، نظر شما دوست عزیز را در مورد فعالیت ها این جمع جویا می شوم؟

 

 نسل جدید خوشبختانه نه تنها نسبت به نسل قبل به مسائل معنوی علاقه مند تر است بلکه نسبت به این مسائل اهمیت بیشتری قائل است. این نسل جوان  در عرصه معنویت و بالاخص در عرصه های مذهبی وحوزه های دینی شهرحضور پر رنگی دارد. خوشبختانه این نسل جوان هم خود جوش تر و  هم نوآورانه تر عمل می کنند.

نکته مثبت دیگر این نسل و بالاخص هیئت انصارالحسین (ع) اینست که سعی می کنند به نوعی بدون وابستگی به دستگاه های دولتی وعمومی، خودشان این نوع مسائل را پیگیری کنند.

این شور و شوق جوان ها و حضور خودجوش آنها ارزش دارد. این که ببینیم خود جوش مردم حضور داشته باشند در عرصه های مذهبی خودش بسیار ارزشمند است. در عین حال اینکه شور و حال هم خیلی نسبت به قدیم افزایش یافته است. جوان هایی که من حداقل می بینم بالاخص اعضاء مجموعه شهید بهشتی این خصلت را داشتند ودارند.

 

در سطح شهر اصفهان مجموعه هایی مانند موسسه فرهنگی شهید بهشتی که هدفشان تربیت مدیران متعهد و متدین ومتخصص هستند، نظر شما در مورد آینده ی این مجموعه ها چیست و سطح این مجموعه راچگونه می بینید؟

 

ببینید مجموعه هایی مانند مجموعه شهید بهشتی فقط متمرکز مسائل مذهبی فعالیت نمی کنند و خوشبختانه محصولات این مجموعهِ بسیار ارزشمند و غنی، نخبگانی هستند که در همه عرصه ها حرف برای گفتند دارند ؛ هم عرصه های علمی، هم مذهبی ، هم ورزشی و هم جهادی . خیلی از کسانی که در دانشگاه های مطرح کشورما در حال تحصیل هستند بچه های همین مجموعه شهید بهشتی بودند دانشگاه شریف ،دانشگاه تهران ،دانشگاه شهید بهشتی ، دانشگاه اصفهان و...

خود گویاست که این حرکت همه جانبه و همه بعدی است یعنی دوستان مسئول دراین مجموعه ، اعضای این مجموعه را همه جانبه رشد بدهند، فقط تک بعدی پرورش ندهند و این خیلی ارزش دارد.

 من در حقیقت چون  سال هاست با مجموعه شهید بهشتی آشنا هستم و مختص این چند سال اخیر هم نیست .از همان ابتدا مجموعه شهید بهشتی این خصلت را داشت که در کنار کتابخانه خود ، اردو ها ،برنامه های دانش آموزی و دانشجویی و هیات و ...دارا بود که همین را می توان الگویی موفق در زمینه مجموعه های فرهنگی در سطح کشور معرفی کرد این همه ارزشمنداست مایه غرور مسئولین شهری است که همچین مجموعه ای در شهر دارند می شوند.

 

طبق رسم هرسال ما بزرگورانی که در خدمتشان هستیم را خادم و یکی از انصار الحسین ها می دانیم چه نکته را در انتها برای دوستان این مجموعه به یادگار بیان می کنید .

 

 چون نسلی که بیشترمیان با مجموعه های شهید بهشتی  در ارتباط هستند نسل جوان می باشند همان مباحثی که همیشه بیشتر مطرح شده ؛ تحصیل ،تذهیب و در عین حال ارتباطشان را با مسائل مذهبی ، معنوی بالاخص با مجالس مذهبی امام حسین قطع نکنند

این خود نه تنها باعث عزت نفس این عزیزان میشود بلکه باعث ارتقای روحی ، معنوی ودر واقع علمی این عزیزان هم خواهند داشت.

ارسال به :
پربازدیدترین
پربازدیدترین
آخرین اخبار
آخرین اخبار
ارائه دیدگاه
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
نام :

پست الکترونیکی :

نظر شما :

کانال بهشتیان

ایران حسین بن علی

سوم

اینستاگرام

Ussd

cloud cloud cloud cloud
cloud cloud cloud cloud