ساحل دریای غم
حاج محمد یزدخواستی
محرم 1397
beheshty.irگفتگو با میلاد پهلوان صادق مسئول اجرایی ستاد محرم 1395
گفتگو با میلاد پهلوان صادق مسئول اجرایی ستاد محرم 1395

من فکر می کنم که عشق به آقا ابا عبد الله در سینه بچه ها که قرار می گیرد کارها به لطف ایشان خیلی کارها را حت میشود همان طور که وقتی یکی را دوست داشته باشی اگر بگوید کاری را انجام بده با تمام وجود آن کار را انجام میدهی...

واحد خبری انصارالحسین (ع) :

بسم الله الرحمن الرحیم

  • خودتون رو معرفی کنید ؟

 

بسم الله الرحمن الرحیم  بنده میلاد پهلوان صادق از اعضای مرکز دانش آموزی ، مدرکم نوکری آقا ابا عبد الله  (ع)

 

  • در ابتدای کار با توجه به مسولیت شما در محرم گزارشی برای بچه های روضه انصار الحسین ارائه کنید ؟

 

با شیب ملایمی شروع شد!(باخنده) گفتند این کار هست ما هم پذیرفتیم واینکه بنده یکی از خادمین اجرایی هیئت هستم و از هرکسی که خواست به عرصه اجرایی وارد شود. ما از او استفاده کردیم کار هایی که قرار بود انجام بشود الحمد الله  با تفکیک کار ها حجم کار ها کاهش یافت  وکلا بحث اجرایی مراسم در تزیئنات کار دارد تعدادی نیرو می خواد برای انجام پارچه زنی های حسینیه بچه های اجرایی وارد می شوند بحث های چایخانه ، بحث فرش کردن ، بحث قاری و اذان ، نماز وهمه این مسولیت های جزئی که هست کلا با اجرایی است  ومعمولا کسانی به اجرایی می آیند که خاصا مخصلا برای خدا کار می کنند الا خود من .

ما مسئول (تقس) کردن -بخوانید تقسیم بندی -ویا همان تقسیم نیرو ها با توجه به نیاز گروه هایی مثل تزیئنات بودیم

 

  • کار هایی اجرایی از چه زمانی شروع شد و نسبت به برنامه تعیین شده زمانی موفق بودید ؟

 

در حدود 3،4 ماه پیش جلسات محرم شروع شد و تقسیم بندی مسئولیت های هر قسمت انجام شد و شرح وظایف جزء به جزء آماده کردیم متناسب با شرح وظایف یاحسین گفته و کارها شروع شد  ولی کار های اصلی موکول شد به یک ماه و چند هفته مانده به محرم. کارهای به صورت جدی  در 10 روز مانده به محرم تکمیل و کامل شد  وزود تر کاری نمی تونستیم انجام بدیم به دلیل اینکه کار سقف  و دیوار کشی بر طبق فکر ما تا آخرین روزها ادامه یابد البته الحمد الله با تلاش شبانه روزی دوستان این کار به سرانجام رسید ولی امسال وقت بسیار کمتری نسبت به سال های قبل داشتیم و بحث آماده سازی اجرای مراسم در 3 روز پایانی صورت گرفت و این شرایط باعث سختی مضاعف کار ها در حسینیه شد و باعث میشود که هر کسی که وارد حسینیه می شود آستین بالا زده و شروع به کار کند . 

و الحمد الله و به لطف خدا از همه استفاده کامل شد و کسی بیکار نبود  به جرأت میشود گفت 90درصد  افراد در حسینیه مشغول بکار بودند.

از صبح روز اول مراسم همه اعضا مرکز شروع به کار کردند تا سرانجام 2 ساعت مانده به مراسم فرش ها پهن شد . با این حال خیلی کار ها در اجرا هنوز نقص بسیار داشت  18 مورد نقص و ایراد از اجرایی گرفته شد که با جلسه فوری برگزار شده در همان شب آفا سعید شروع به بیان نواقص کرد همون 18 ایرادی که خودمون نوشته بودیم و به آن واقف بودیم و با تقسیم کار دوباره این 18 مورد تا فردا مراسم به 3،4 مورد کاهش یافت که میشود آن ها هم در روز های بعدی برطرف شد. حجم کار اجرایی بسیار سنگین است و این کار تنها با حمایت حضرت آقا ابا عبد الله (ع)صورت می گیرد .

 

  • با توجه به تجربه شما در سمت اجرایی امسال چه چیزی باعث میشود اخلاص بچه ها این طور در محرم نمود پیدا کند؟

 

من فکر می کنم که عشق به آقا ابا عبد الله در سینه بچه ها که قرار می گیرد کارها به لطف ایشان خیلی کارها را حت میشود همان طور که وقتی یکی را دوست داشته باشی اگر بگوید کاری را انجام بده با تمام وجود آن کار را انجام میدی هر کسی که وارد این حسینیه میشه از من کوچکترین عضو این جمع هستم و افراد بزرگتری که هستند وقتی مسئولیتی را فردی می گویم آن فرد صرفا برای اینکه من گفتم آن کار انجام نمی دهد  بلکه اعتقاد بر این است که این کار برای آقا ورضای خدا داره انجام میگیره و بی درنگ کار انجام میشه واز همین رو  نوع کار براشون فرقی نمی کند از جارو زدن تا تمییز کردن ها و رنگ زدن ها و... بی درنگ انجام میشود و خیلی نادر اتفاق می افتاد که کسی از کار شانه خالی کند

بر آورد من این هست که کلام من نوعا یا دیگران نیروی خاصی ندارد و لطف آقا ابا عبد الله(ع) است که باعث حرف شنوی دیگران ازمن میشود .

 

  • شما به عنوان مسئول مرکز دانش آموزی چه نکته ای را برای گفتن دارید ؟

 

به اعتقاد من هرکس وارد این حسینیه میشود قبلش باید تاملی را درباره ی اینکه برای چی می اید هیئت داشته باشد اصلا برای چی می اید سینه زنی برای چی می اید حسینیه کمک ... و من به شخصه می گویم اگر کسی قصد وارد شدن به هیئت را دارد باید قبل از اینکه وارد بشود سلام بر آفا ابا عبدالله الحسین (ع) بدهد و بعد وارد بشود

 تا وارد شد متناسب با اینکه خادمی چیزی به او بگوید یا تو سینه زنی قرار بگیره  آن معرفت به آقا را می تواند کسب کند  واقعا این چیزی است که شخصا به ان رسیده ام و پیشنهادم به دانش آموزان این هست که هر شب محرم به نام یکی از اعضای قافله کربلاست متناسب با آن روز کتاب لهوف را مطالعه کند که ببیند چه اتفاقی افتاده است؟؟؟ در طی مراسم روضه سریع با سخنران و مداح ارتباط برقرار کند این شور وحال بدست آمده در آین جا را ببرد در مدرسه و یا خانواده و یا در جمع دوستان ودر کاره خودش یک تجدید نظری بکند .

 

  • با توجه به سابقه بیش از 10سال فعالیت درمجموعه شهید بهشتی چه درسهایی در این سال ها گرفته اید و چه نکات نابی را دریافت کردید ؟

 

چیزی که همیشه   فکر من را مشغول کرده این که اگه وارد هیئتی ویا مراسمی شدم  بعد پایان مراسم دیگه آن آدم قبلی نباشم حالا اگر این اتفاق می افتد یا نه نمی دانم ولی همه ی تلاشم بر اصلاح خودم و نتیجه گیری از این جلسات بوده است .

 احساس می کنم اگه کسی وظیفه اش را بشناسد  دیگر برای او فرقی می نمی کند مثل خادم ها نزدیک در بایستد  یا میان دار هیئت بایستد و یا هرجای دیگه آن جا به چیزی که می خواهد خواهد رسید ...

 

  • نکته آخر: چه دعایی برای همه ی بچه های مرکز دارید ؟

 

من شخصا آرزو دارم همه شهید در راه خدا باشیم چه شهیدانی مثل سردار همدانی ، جانثاری... و چه شهیدان زنده ای مثل سردار قاسمی ، سخت ترین شهادت به نظر من شهادت یک شهید زنده است چون شهید زنده  ممکن هر لحظه تغییر بکند و مسیر برایش سخت تر است ولی آن شهادت راحت ترین شهادت هست شاید خیلی ها علاقه داشته باشند مدافع حرم بشوند خوب من هم علاقه دارم ولی تا فرصت به وجود بیاید ما می توانیم همین جا جهاد را پیاده سازی کنیم یعنی بشویم مسلم بن عقیل (ع) یعنی قبل از این که بقیه بیاند کاری را انجام بدهند ما پیشتاز بشویم که اگر در موقیعتی اذن دادن ما بتوانیم آن کار را انجام بدهیم  واین دعای من برا همه است که : "هرکس داخل این حسینیه قدم می گذارد عاقبت بخیر شود و عاقبت بخیری همان شهادت است ."

ارسال به :
پربازدیدترین
پربازدیدترین
آخرین اخبار
آخرین اخبار
ارائه دیدگاه
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
نام :

پست الکترونیکی :

نظر شما :

کانال بهشتیان

ایران حسین بن علی

سوم

اینستاگرام

Ussd

cloud cloud cloud cloud
cloud cloud cloud cloud