ساحل دریای غم
حاج محمد یزدخواستی
محرم 1397
beheshty.irگفتگو با سید بشیر حسینی در خیمه انصار الحسین
گفتگو با سید بشیر حسینی در خیمه انصار الحسین

شعار هیئت انصار الحسین بیشتر از همه به من چسبید/ این که افراد مرکز فرهنگی بهشتی با غیرت ، حمیت ، جدیت و تعصب از مجموعه خود تعریف می کنند اوج آرزوی هرسازمانی است

:

بشیر حسینی در گفت و گو با پایگاه اینترنتی بهشتیان وابسته به موسسه فرهنگی شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی(ره) در رابطه با بازدید از مرکز فرهنگی شهید مظلوم آیت الله بهشتی و هیئت انصارالحسین (ع) ، اظهار کرد :
حضور در مجموعه فرهنگی بهشتی برای من بسیار شیرین ودر بعضی بخش ها نیز خاطره انگیز و شگفت انگیز است . این که افراد مرکز فرهنگی بهشتی با غیرت ، حمیت ، جدیت و تعصب از مجموعه خود تعریف می کنند اوج آرزوی هرسازمانی است .
وی افزود : ما در بحث های مدیریتی معتقدیم زمانی که افراد هویت شان را از سازمان خود بگیرند و به آن افتخار کنند ، آن سازمان به اوج شکوفایی رسیده است . من این حس و نیز احساس تعلق و همراهی را در هیئت انصارالحسین کاملا احساس کردم .
رئیس باشگاه سواد رسانه ای در رابطه با شعار امسال مراسم محرم هیئت انصارالحسین بیان کرد :
در این چند روز که در اضفهان به بنر های هیئت ها مختلف و شعار های شان نگاه کرد ، شعار هیئت انصار الحسین بیشتر از همه به من چسبید . به نظر من حتی طراحی پوستر آن که از شانه و زنجیر شروع می شد و تصویر شهر را نیز در بر می گرفت ، به فسلفه قیام امام حسین (ع) و دیدگاه اجتماعی و مدنی آن پر رنگ تر از سایر شعار ها می پرداخت .
حسینی ادامه داد : بسیاری از شعار ها فرد گرایانه است . حتی شعار ها می توانند به سمت نزوا حرکت کنند . به عقیده من شعار های فرد محور خیلی با فلسفه قیام امام حسین (ع) هم خوانی ندارد . اگر ما وجه و سطح فردی نیز داریم ، باز رشد و متعالی بودن در قالب جمع بسیار حائز اهمیت است . این شعار از شعار های گم شده ی ما بود . ما خیلی اوقات در مسیر های اشتباهی حرکت می کردیم و به گونه ای بود که از مسئولیت های اجتماعی خود مان شانه خالی می کردیم و تنها مطالبه مسئولیت از دیگران داشتیم . این مطالبه آرام آرام می توانست به طلب کاری منفعلانه تبدیل می شد . به نظرم زمانی مطالبه گری فعالانه شکل می گیرد که آن را ازخود مان شروع کنیم .

حسینی در رابطه با لزوم بروز سازی مراکز فرهنگی کشور ، بیان کرد :
معتقدم مراکز فرهنگی ما به مراتب از مراکز اقتصادی ما عقب ترند و در واقع بنگاه های اقتصادی آن ها را مدیریت می کنند . انتقاد من این است که مجموعه شهید بهشتی نیازمند یک نگاه وجهش علمی و مطابق با سال ۲۰۱۹ است . بسیاری از اتفاق ها و رخدادی که در دهه ۶۰ و ۷۰ نتیجه داده اند لزوما جوابگو شرایط حال نیستند . اگرچه اهداف ها و آرمان ها یکی هستند اما روش ها متفاوتند .
وی با اشاره به منتقل شدن نسل به نسل کارها فرهنگی و فعالیت بانوان در موسسه فرهنگی بهشتی در رابطه با رویکرد کیفی مجموعه ، ابراز داشت :
این که مرکز به جای انجام کار های بیهوده و بادکنکی ، به دنبال اتفاق های اثر گذار است برای من رضایت بخش است . امروز شنیدم فارغ التحصیلان و دانش آموختگان بالغ بر ۵۰ کشور ، تربیت شدگان مرکز بهشتی هستند من را خیلی خوشحال می کند . تمامی این رویداد ها مقدمه یک انفجار نور و انقلاب جهانی است .
عضو هیئت علمی دانشگاه صدا و سیما درباره ی حضور و شرکت در مراسم هیئت نوجوانان انصارالحسین (ع) ، تصریح کرد :
نوجوانان در سرتاسر جهان یک رنگ هستند و بعضی در آن یک رنگی ، پر رنگ تر و خوش رنگ ترند .داستان دهه هشتادی ها و نسل هزاره سوم که با دهه نودی ها پیوند می خورد از دغدغه های جدی من است . در بحث نوجوانان برای من مهم ترین بخش ، یادگیری است .
حسینی اضافه کرد : بسیاری از افراد به نیت آموزش در کنار نوجوانان حضور می یابند اما هدف من ، یادگیری است . البته اگر چیزی در چنته داشته باشم از آموزش دادن مضایقه نمی کنم . امشب نیز از بازخورد ها ، تیکه کلام ها و رفتار ها ی نوجوانان بسیار آموختم . به طور کلی با حضور در جمع کودکان و نوجوانان ذوق زده می شوم و احساس جوانی می کنم .
رئیس باشگاه سواد رسانه ای پیرامون برنامه ها قرآنی مرکز فرهنگی شهید بهشتی ، گفت : خوشبختانه متوجه شدم که قضیه لطائف قرآنی نیز در مرکز جدی است و به عنوان ثقل اکبر ، در کنار محبت و مهربانی اهل بیت در پایه هیئت حاضر است . این موضوع برای من خیلی شیرین است .

ارسال به :
پربازدیدترین
پربازدیدترین
آخرین اخبار
آخرین اخبار
ارائه دیدگاه
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
نام :

پست الکترونیکی :

نظر شما :

کانال بهشتیان

ایران حسین بن علی

سوم

اینستاگرام

Ussd

cloud cloud cloud cloud
cloud cloud cloud cloud