ساحل دریای غم
حاج محمد یزدخواستی
محرم 1397
beheshty.irگفتگو با شهردار منطقه 1 اصفهان در حاشیه بازدید از حسینیه انصارالحسین(ع)
گفتگو با شهردار منطقه 1 اصفهان در حاشیه بازدید از حسینیه انصارالحسین(ع)

من واقعا بعد از زمان جنگ چنین صحنه‌ای ندیده‌ام با اینکه بچه‌ی این شهر هستم و در پنج ،شش منطقه‌ی شهر مشغول کار بوده‌ام.

واحد خبری انصارالحسین (ع) :

شب گذشته شهردار منطقه یک اصفهان در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) شرکت کردند. در حاشیه حضور آقای عصارزادگان خبرنگار واحد خبری انصارالحسین(ع) از فرصت استفاده کرده و گفتگویی صمیمانه ای را با ایشان داشته است:

 

 

  • با توجه به حضور شما در خیمه‌ی انصارالحسین (ع) یک شب قبل از مراسم محرم نظر شما در مورد خیمه‌ی انصارالحسین(ع) و حرکت حسینی و شور جوانانی که اینجا حضور دارند را میخواستم جویا شوم؟

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن عرض سلام و خدا قوت و عرض تسلیت فرا رسیدن ایام محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان

واقعا صادقانه و بدون اغراق عرض کنم غبطه خوردم که چقدر خود جوش جوانانی که نخبه  و تیزهوش هستند همچون رتبه های برتر کنکور و دانشگاه‌ها ؛ در یک محیطی خیلی دوستانه و برادارنه دارند کار میکنند. کسانی هستند که میتوانند در فضای بیرون كه متاسفانه داراي جذابيت هاي كاذب فراوان است شركت كنند اما اینجا در فضایی که اجرايي محسوب مي شود و داراي سختي هاي خود است ،  حضور پیدا میکنند و تا دیر وقت با عشق و علاقه به سالار شهيدان مشغول کار هستند.واقعا نمونه ندارد.و یاد چیزهایی می‌افتیم که در کتاب ها و در خاطرات جنگ آنها را ديده و خوانده ايم اين براي بنده شور و شعور زمان جنگ را زنده مي كند.  

 

  • با توجه به آشنایی شما با مجموعه‌ی شهید بهشتی (ره) و حرکت هایی که با محوريت هاي اين مجموعه ها در طول سال در شهر ما انجام میشود ،آینده‌ی این مجموعه را و امثال این مجموعه که مدعي نخبه پروری و مدیر متعهد متدین متخصص پرور اكنون در شهر اصفهان هستند ، چطورمیبینید؟!

 

ان شاء الله آینده‌ی مملکت ما را همین جوانانی که در این محیط پرورش یافته اند بسازند. ما بهترین مردم را در تمام صحنه ها داریم همچون در دفاع مقدس ، کارهای خیر و... .

آسیب ‌هایی که دیده ایم از مردم نبوده است ، از برخی مدیران نالایق و بی کفایت بوده که گاهی ضربه زده اند. ان َشاء الله  به  لطف خدا آینده‌ی مملکت ما و مدیران آینده ‌ی کشور و به خصوص شهر شهيد پرور اصفهان  را همین جوانانی که هم متخصص هستند و هم متعهد هستند و کسانی که دارد اینطور واقعا با تفکر بسیجی و تفکر ایثارگرانه  و بدون هیچ ادعایی و به صورت خودجوش کار میکند بسازند

 

  • به عنوان سوال آخر: به رسم سال های قبل ما همیشه عزیزانی که در خدمتشون بوده ایم را به عنوان یک خادم الحسین (ع) و يكي از انصار الحسيني ها (ع) شناخته‌ایم ، و حال شما به عنوان يكي از انصار الحسيني ها(ع) چه نصیحیتی ، چه نکته‌ای  براي جوانان اين جمع دارید؟!

 

حقیقتش بنده کوچک تر از این هستم که نصیحت کنم و این محیطی که اینجا هست خودش یک نصیحت است برای من و من خودم دلم میخواهد خادم این جلسه  و کفش جفت کن زائران ابا عبدالله باشم و این دوستان برای من خودشان الگو هستند. واقعا  غبطه خوردم و شما دعا کنید که ان شاء الله در اهدافی كه برای ما تعیین شده مدیون خون شهدا نشویم. ما اینجا در یک محیط واقعا امن  وآرام به برکت خون شهدا فعالیت میکنیم. ان شاء الله باران رحمت الهی بر این مردم نازل بشود و ما بتوانیم برای مردم واقعا کارگزار و خادم خوبی و حسيني باشیم .

 

 

/تدوین و مصاحبه: محمدمهدی کردگاری

ارسال به :
پربازدیدترین
پربازدیدترین
آخرین اخبار
آخرین اخبار
ارائه دیدگاه
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
نام :

پست الکترونیکی :

نظر شما :

کانال بهشتیان

ایران حسین بن علی

سوم

اینستاگرام

Ussd

cloud cloud cloud cloud
cloud cloud cloud cloud