ساحل دریای غم
حاج محمد یزدخواستی
محرم 1397
beheshty.irترویج حرکت اربعین و نفوذ پیام فراگیر امام حسین(ع)
ترویج حرکت اربعین و نفوذ پیام فراگیر امام حسین(ع)

همزمان با آغاز دهه اول ماه محرم، کمپین «#من_کربلائیم» در فضای مجازی آغاز به کار کرده است، این کمپین سعی دارد تا...

واحد خبری انصارالحسین(ع) :

همزمان با آغاز دهه اول ماه محرم، کمپین «#من_کربلائیم» در فضای مجازی آغاز به کار کرده است، این کمپین سعی دارد تا در کنار سایر برنامه‌هایی که توسط هیأت انصارالحسین (ع) اصفهان در ایام ماه محرم برگزار می‌شود، جلوه‌های زیبا و ماندگار از ارادت اقشار مختلف مردم به حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) را به تصویر بکشد.

در همین زمینه محمدرضا فرزادمهر مسؤول کمیته فرهنگی هیأت انصارالحسین(ع) در گفت‌وگو با خبرنگار انصارالحسین(ع) با اشاره به اهداف ایجاد این کمپین اظهار کرد: هیأت انصارالحسین مؤسسه شهید بهشتی برای مراسم محرم 96 بر روی مبحث «معرفت‌الإمام» و آمادگی برای یاری‌رسانی حجت خدا متمرکز شد و برای این مهم در حوزه تبلیغات میدانی و مجازی، سخنرانی، تزئینات، رسانه و سایر اقلام فرهنگی تولیداتی داشته است.

وی افزود: برای انسجام در مدیریت محتوا طبیعتا نیاز به شعاری مرتبط بود که به همین منظور، مصرعی از شعر آقای عرفان‌پور، «چقدر کربلا که پشت سر، چقدر کربلا که پیش رو» را برگزیدیم همان‌گونه که فرهیخته جاوید، سید شهیدان قلم در اثر خود این‌گونه تعبیر کرده است: «صحرای بلا به وسعت تمام تاریخ است؛ راستش را بخواهید هنوز روز عاشورا به پایان نرسیده است» پیوست محتوایی تولیدات و برنامه‌های فرهنگی هیأت در ماه محرم 96 نیز هم تحت این عنوان آورده شده است که: «معرکه یاری امام در نبرد بین حق و باطل به پهنای عمر انسان است.»

مسؤول فرهنگی ستاد محرم مؤسسه شهید بهشتی گفت: در ادامه برای نوعی اجابت دعوت امام که بیان می‌دارد: «و اینک کربلا ما را به‌ سوی خود فرا می‌خواند» حرکتی تحت عنوان پویش مردمی« #من_کربلاییم» طراحی کردیم که شاید کمی فضای رسانه‌ای کشور را با این پیام عاشورایی که کربلا جاری است و عاشقان حسین بن علی(ع) باید در تک‌تک روزمره‌های زندگی خود به امام خود لبیک بگویند، جهت بدهیم.

فرزادمهر تأکید کرد: دیگر هدف این پویش، تهییج فضای عمومی جامعه برای همراهی مناسبت بزرگ محرم و به‌گونه‌ای، نمایش جلوه‌های بی‌نظیری از میزان عشق و ارادت بشریت به ساحت مقدس سیدالشهداست و اینکه خاکساری در برابر این دستگاه عظیم، چپ و راست و مرد و زن و بزرگ و کوچک و ایرانی و غیر ایرانی و مسلمان و اقلیت نمی‌شناسد.

مسؤول فرهنگی هیأت انصار‌الحسین(ع) گفت: آغاز پویش مقارن با شروع محرم 96 بوده است و طبق طراحی صورت گرفته تا حرکت عظیم اربعین حسینی ادامه خواهد داشت. اصلاً یکی دیگر از اهداف مهم پویش نیز همین ترویج حرکت اربعین و نفوذ پیام فراگیر اباعبدالله به لایه‌های مختلف اجتماعی خواهد بود.

فرزادمهر در پاسخ به ین سؤال که تاکنون چه کسانی و چه گروه‌هایی به این پویش پیوسته‌اند، اظهار داشت: تا این لحظه که شاید کمتر از یک هفته از آغاز به فعالیت پویش گذشته است، جمع قابل‌توجهی از طیف‌های مختلف مردمی و چهره‌های مؤثر فرهنگی، دینی و ورزشی به پویش پیوسته‌اند.

وی افزود: در روند اجرای پویش نیز اصرار داریم که از هرگونه خط‌کشی ظاهری و پوسته‌ای دوری کنیم؛ به نظر بنده الگوی کار پویشی نیز همین را ایجاب می‌کند که گستره مخاطب برای پیام‌رسانی، کاملاً فراجناحی، فرا پوششی، فراملی و فرا ایدئولوژی باشد. شاید به تعبیری خودِ «روضه محرم» هم همین‌طور است.

این فعال فرهنگی با بیان اینکه بزرگ‌ترین کمپین تاریخ بشریت، روضه سیدالشهداست، عنوان کرد: چه مراسم و برنامه‌ای را در جهان می‌شناسید که این‌طور آتش در خرمن خواب‌آلودگی و کسالت جوامع بشری بیاندازد و این‌گونه جهان را گرمایی بی‌نظیر عطا کند؟ شاید بهترین تعبیر را محتشم دارد که: «باز این چه شورش است که در خلق عالم است».

وی در پایان بیان کرد: علاقه‌مندان به این حرکت نورانی می‌توانند به آدرس IamKarbalaei@ رفته و ضمن عضویت، یک عکس در ربات کمپین IamKarbalei_bot ارسال کرده و عکس کربلایی خود را از ربات تحویل گرفته و برای مدیر کانال ارسال کنند.

ارسال به :
پربازدیدترین
پربازدیدترین
آخرین اخبار
آخرین اخبار
ارائه دیدگاه
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
نام :

پست الکترونیکی :

نظر شما :

کانال بهشتیان

ایران حسین بن علی

سوم

اینستاگرام

Ussd

cloud cloud cloud cloud
cloud cloud cloud cloud