ساحل دریای غم
حاج محمد یزدخواستی
محرم 1397
beheshty.irراه‌حل مشکل مردم ما در کمبریج، ماساچوست و سازمان‌های بین‌المللی نیست
راه‌حل مشکل مردم ما در کمبریج، ماساچوست و سازمان‌های بین‌المللی نیست

دبیر شورای راهبردی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه از لحاظ تحلیل فلج است، گفت: راه حل مشکل مردم ما در کمبریج، ماساچوست و سازمان‌های بین‌المللی نیست...

واحد خبری انصارالحسین(ع) :

حجت‌الاسلام علی کشوری امروز با اشاره به 5 مرحله تربیت و شکل‌گیری شخصیت اظهار داشت: یک مرحله قبل از تولد است که از انتخاب همسر شروع می‌شود، مرحله دوم، هفت سال اول که زمان سیادت فرزند بوده و مرحله سوم که در هفت سال دوم است باید به فرزند اصول زندگی را آموزش داد و دادن الگوهایی مانند امامان مهمترین کار در این مرحله است. در مرحله چهارم که هفت سال سوم زندگی است، خلاف هفت سال دوم باید زندگی را به‌صورت عملی به فرزند آموزش داد و فرزند اینجا وزیر و مشاور بوده و مرحله پنجم که تا 40 سالگی است و تربیت کامل می‌شود.

دبیر شورای راهبردی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت با بیان اینکه در احادیث آمده که وقتی شخصی به چهل سالگی رسیده و خود را اصلاح نکرده است، شیطان به شانه‌اش می‌زند و می‌گوید "بابی انت و امی" تو دیگر اصلاح نخواهی شد، گفت: خدا محاسبه را برای افراد بالای چهل سال دشوارتر قرار می‌دهد زیرا تا چهل سالگی می‌بایست فرد به اصلاح خود اقدام کرده باشد.

وی با اشاره به دو سئوال مهم بیان کرد: در پایان مراحل تربیت، قرار است چه اتفاقی بیفتد، آخر تربیت پذیرش حق است و شاخص اینکه یک نفر درست تربیت و تزکیه شده، این است که چه میزان تابع حق است، چقدر حق پذیر است، مظهر حق در این جهان، امام معصوم است، پس نتیجه تربیت درست معرفت الامام است. باید پرسید امام کیست که چهل سال باید برای شناختش تربیت شد، امام کسی است که مدیریت و سرپرستی تکامل انسان را در همه عوالِم به عهده دارد.

کشوری با بیان اینکه اولین منزل آخرت، قبر است، افزود: شب اول قبر سخت‌ترین شب برای مؤمن است و پس از آن برایش آسان‌تر می‌شود ولی برای کافر به عکس است و پس از قبر، برایش سخت‌تر می‌شود، مهمترین منازل آخرت صراط است که اگر کسی از آن عبور کرد وارد بهشت می‌شود.

دبیر شورای راهبردی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت ادامه داد: انسان باید با اطلاعات کافی به سفر برود، اگر منازل و مسیر را نشناسیم دچار مشکل خواهیم شد. سفر مرگ قطعی است، آیا نظام آموزشی کشور در مورد آن چیزی می‌گوید؟ 

کشوری خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که سفر آخرت را آسان می‌کند نماز با حالت اقبال است، پیامبر اکرم (ص) فرمودند: قیامت مؤمن به اندازه خواندن یک نماز چهار رکعتی طول می‌کشد، در قیامت هم امام سرپرستی مؤمنین را به‌عهده دارد و در همه منازل امام نقش اساسی دارد. امام رضا (ع) سه جا به بازدید زائرشان می‌آیند، یکی در هنگام مرگ، یکی در شب اول قبر و یکی در صراط، در حدیث است که محبت حضرت زهرا (س) در صد موقف به داد انسان می‌رسد.

دبیر شورای راهبردی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت گفت: کل رسالت انقلاب اسلامی بالا‌بردن سطح معرفت نسبت به چهارده معصوم است، اگر ما در جمهوری اسلامی توانستیم تمدنی بسازیم که مسائل بشریت را بهتر حل کند، در فهم امام کمک کرده‌ایم، این در راستای ظهور است. 

وی اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه 11 برنامه توسعه نوشته که به جز آخرین برنامه که تصویب نشد، در بقیه این 10 برنامه اصلاً این موارد نیست، سازمان برنامه از لحاظ تحلیل فلج است و باید عوض شود. من به آقای نوبخت هم گفته‌ام، ما پشت این سازمان خیمه زده‌ایم و برنامه ریزی مبتنی بر دیدگاه غربی باید شرّش را از این مملکت کم کند، این حرف سیاسی نیست و این را باید بفهمند.

کشوری گفت: راه حل مشکل مردم ما در کمبریج و ماساچوست و سازمان‌های بین المللی نیست، راه حل مسائل ما در حوزه علمیه قم است. ما در این راه تلاش کرده‌، کتاب نوشته‌، با نخبگان رایزنی کرده‌ایم و اکنون از اصفهان شروع کرده‌ایم که طبق فرمان آتش به اختیار، با مردم صحبت کنیم.

ارسال به :
پربازدیدترین
پربازدیدترین
آخرین اخبار
آخرین اخبار
ارائه دیدگاه
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
نام :

پست الکترونیکی :

نظر شما :

کانال بهشتیان

ایران حسین بن علی

سوم

اینستاگرام

Ussd

cloud cloud cloud cloud
cloud cloud cloud cloud