ساحل دریای غم
حاج محمد یزدخواستی
محرم 1397
beheshty.irولایت فقیه، پیشرفت تکنولوژی فکری شیعه است
ولایت فقیه، پیشرفت تکنولوژی فکری شیعه است

حجت الاسلام محسنی گفت: اسلام همیشه و همه جا به فکر آینده تشیع بوده، تعیین ولی فقیه در زمان غیبت امام زمان از جمله این پیش‌بینی‌ها و آینده‌نگری‌ها بوده است.

فارس :

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت‌الاسلام سید علی‌اکبر محسنی شامگاه پنج‌شنبه در جمع عزاداران حسینی هیأت انصارالحسین اصفهان اظهار کرد: برای ارتباط با امام زمان(عج) 4 مرحله ولایت‌شناسی، ولایت‌دوستی، ولایت‌پذیری و ولایت‌مداری را باید طی کنیم؛ کسی که امام حسین(ع) را دوست دارد باید تابع امام زمان(عج) و در دوران غیبت تابع ولی فقیه باشد. 

وی با اشاره به حدیثی از معصوم(ع) در مورد استقامت و راسخ بودن مؤمنان افزود: مثل مؤمن در کلام معصومین مثل کوه است که با هیچ حرکتی تکان نمی‌خورد و در برابر ناملایمات ایستادگی می‌کند؛ شیعه نیز باید پای امام زمانش بایستد و خود را از گرفتار شدن در لغزش‌ها و اشتباهات محافظت کند.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: ما باید در همه عرصه‌ها دغدغه داشته باشیم و ولایت‌پذیرمان را در همه لحظات ثابت کنیم نه این‌که مثل زبیرها و طلحه‌ها تنها تا وقتی ولایت‌پذیر باشیم که به منافعمان لطمه‌ای نخورد. 

وی در ادامه گفت: خواندن دعای عهد یعنی پذیرش حکومت امام زمان(عج) و نماینده امام زمان در عصر غیبت، ما با خواندن دعای عهد، بیعتمان را هر روز با امام زمان تجدید می‌کنیم. 

محسنی ادامه داد: بعد از جنگ عده‌ای آمدند به نام سازندگی، سوزندگی کردند، به جای جهاد سازندگی پیشرفت را در کاخ‌نشینی تعریف کردند، آیا مدلی که این‌ها اجرا کردند امام و رهبری قبول داشتند؟ رهبر معظم انقلاب چقدر بگویند و کسی عمل نکند؟

وی در پایان عنوان کرد: ما از پشت پرده‌ها خبر نداریم و وظیفه ما اطاعت از مقام عظمای ولایت است، ما باید با مشت‌های گره کرده مقابل دشمنان پشت به پشت ولایت بایستیم؛ اسلام همیشه و همه جا به فکر آینده تشیع بوده، تعیین ولی فقیه در زمان غیبت امام زمان از جمله این پیش‌بینی‌ها و آینده‌نگری‌ها بوده است.

ارسال به :
پربازدیدترین
پربازدیدترین
آخرین اخبار
آخرین اخبار
ارائه دیدگاه
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
نام :

پست الکترونیکی :

نظر شما :

کانال بهشتیان

ایران حسین بن علی

سوم

اینستاگرام

Ussd

cloud cloud cloud cloud
cloud cloud cloud cloud