ساحل دریای غم
حاج محمد یزدخواستی
محرم 1397
beheshty.ir...وسفر معراج پايان گرفت...
...وسفر معراج پايان گرفت...


:

"حجاج بن مسروق" همان مؤذني كه همپاي قافله امام عشق اذان گفته بود،اكنون در ملكوت، اذن حضور دائم دارد و صوت اذانش براي هميشه‌ي عالم در روح انسان طنين مي اندازد، اما اقتدا به فرمايش نبي اعظم اسلام در روح تك تك ياران حسين عليه السلام جاري بود و همه شان عامل و عالم به اين بودندكه "الصلاة عمود الدين".

"ابو ثمامه صائدي"به منزله انجام وظيفه‌اش از امتحان و ابتلائي كه حسين بن علي عليه‌السلام برقرار كرده بود،سربلند بيرون آمد و با يادآوري وقت اذان ظهر به اباعبدالله الحسين نشان داد كه وجود و روحش آغشته به دين است...

آري و همين بود كه امام حسين در اين هنگام خطاب به او فرمودند))‍ ذكر نماز كردي؛خداوند تو را از نمازگزاران و ذاكرين قرار دهد.آري،اول وقت نماز است.بخواهيد از اين قوم كه دست از ما بدارند تا نماز بگذاريم)).

"حر بن يزيد رياحي" و "زهير بن قين" به ميدان رفتند و برلشكر كفر تاختند:

"آن گاه اصحاب عاشورايي امام عشق به آخرين نماز خويش ايستادند و سفر معراج پايان گرفت. وحسين بن علي حتي آخرين نمازش را هم اول وقت خواند، براي اين كه بفهماندمان نماز ستون دين است،نماز معراج مؤمن است، آري اگرچه در ميانه‌ي كارزار حق عليه باطل بود و مگر مهم تر از اين كار زار در طول عمر بشر وجود دارد؟ولي نماز اول وقت از اين كار زار هم مهم تر است چرا كه اصل و هدف از اين كارزار ايستادن به نمازي است كه در لواي حكومت حق باشد و عروجي محمد گونه براي فرزندان آدم ابوالبشر!

همه هدف اين وجيزه اين يك جمله است كه باطن عزاداري براي حسين بن علي ، اقتداي به اوست و نكند كه به بهانه‌ي انجام وظيفه در برگزاري مراسم عزاي حسين بن علي،به بهانه عرض ادب به امام عشاق، مرتكب بي ادبي شويم.

اين نكته عين حقيقت است كه:

اگر نمازمان را اول وقت نمي خوانيم،بايد عهد كنيم كه از اين پس نماز اول وقت فوت نشود _و مددش را از محرم امسال به بركت خدمت به دستگاه حسين بن علي بگيريم_

 

و اگر براي انجام كاري در دستگاه حضرت اباعبدا...الحسين عليه السلام نماز اول وقتمان فوت شود؛

يعني كه باطن عاشورا را نيافته ايم!

 

"حضور در دستگاه امام حسين،اجر حسيني دارد،اگر حسيني عمل كنيم"

ارسال به :
پربازدیدترین
پربازدیدترین
آخرین اخبار
آخرین اخبار
ارائه دیدگاه
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
نام :

پست الکترونیکی :

نظر شما :

کانال بهشتیان

ایران حسین بن علی

سوم

اینستاگرام

Ussd

cloud cloud cloud cloud
cloud cloud cloud cloud