ساحل دریای غم
حاج محمد یزدخواستی
محرم 1397
beheshty.ir...و من به خداي عالم پناه مي‌برم اگر عزم آزار و سنگسار من كنيد...
...و من به خداي عالم پناه مي‌برم اگر عزم آزار و سنگسار من كنيد...


:

"و از آن روز ، ديگر آتش بر ياران حسين سرد و سلامت است و تيرها پيك هاي بشارتي هستند به بهشت . تيرها مي‌بارند...تا بين ما و حيات دنيا را، هرچه هست ، ببّرند و رشته توكل ما را محكم كنند و ما را به يقين برسانند و سرِّ آن كه آتش بر ابراهيم گلستان مي شود نيز يقين است.اگر تو نيز يقين كني كه آتش بي اذن خالق آتش نمي سوزاند ، بر تو نيز سرد و سلامت خواهد شد.[1] "

امروز همه ي انگاره ها بر فرضياتي است كه پايه شان قراردادهاي انساني است و بشر بر آن پايه قضاوت مي كند؛ چون قرار داد كرده است كه آتش داغ است و مي سوزاند، ديگر فراموش كرده است كه آتش به اذن خالق خود مي سوزاند نه به قرارداد انساني.

و اين همه ناشي از نبودن ادب از جانب مخلوق نسبت به خالق است ،چون ادب ندارد خالق را نسبتأ توانا ميداند نه مطلقأ و از همين روي يقينش را از دست داده است.

حر بن يزيد رياحي همان كه لحظه اي ادب كرد و به سبب اين ادب به يقين رسيد، همان كسي است كه امام حسين با دست خود خاك از سر و روي پيكر نيمه جانش مي زدودند و به او فرمودند ))تو به راستي حري، همان سان كه مادرت بر تو نام نهاد؛به راستي حري چه در دنيا و آخرت.[2] ))

و به راستي كه حريت صفتي است از ادب،ادب بنده بودن و در بند الله بودن و چه سعادت بي كراني است كه مولايمان نيز به ما چنين گويد و اين يعني منتهاي صحت در عمل به رسالتمان.ادب اگر منجر به يقين نشود ادب نيست،همانطور كه يقين اگر ادب ما را بيشتر نكند يقين نيست.

گفتن حكايت آن مرد كه لبه فرش مجلس عزاي حسين بن علي را كه تا شده بود و خواست با پايش صاف كند ولي به احترام امام حسين ادب كرد و نشست و با دست اين كار را كرد و شب در خواب ديد كه امام حسين عليه السلام به خاطر اين حرمت وادب، نام او را در كاروان زائرين كربلا نوشتند، تكرار مكررات است...

اما ياد آوري‌اش من باب تلنگري براي ما كه توفيق ادب در دستگاه امام حسين عليه السلام را يافته‌ايم، خالي از لطف نيست.

ادب ما را به يقين مي‌رساند و يقين يعني باطن ياران حسين بن علي كه از كارزار واهمه‌اي نداشتند و در ركاب امام عاشقان حماسه آفريدند و فقط خدا را ديدند و بر او توكل كردند و از اين كارزار نابرابر گرچه جسمشان ...ولي در تاريخ جاودانه شدند.

باشد كه به سبب رعايت ادب در محضر حضرت اباعبدا...الحسين عليه السلام

توفيق حريت يابيم

و از اهل يقين باشيم

و اين يعني كه باطن عاشورا را يافته ايم!

 

"حضور در دستگاه امام حسين،اجر حسيني دارد،اگر حسيني عمل كنيم"

 

[1] - فتح خون- سيد مرتضي آويني

[2] -فتح خون- سيد مرتضي آويني

ارسال به :
پربازدیدترین
پربازدیدترین
آخرین اخبار
آخرین اخبار
ارائه دیدگاه
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
نام :

پست الکترونیکی :

نظر شما :

کانال بهشتیان

ایران حسین بن علی

سوم

اینستاگرام

Ussd

cloud cloud cloud cloud
cloud cloud cloud cloud