ساحل دریای غم
حاج محمد یزدخواستی
محرم 1397
beheshty.irگفتگویی با حجت الاسلام و المسلمین سرلک
گفتگویی با حجت الاسلام و المسلمین سرلک

بدون هیئت نمی توان کار فرهنگی کرد./ مجموعه شهید بهشتی جمعی مخلص وحقيقت دلباخته اهل بیت و وفادار به آرمان های امام و رهبری هستند./ هیئات نیروی انسانی مومن و انقلابی می سازند./ هیئت نباید سکولار باشد.

انصارالحسین :

حجه السلام والمسلمین حاج علی آقا سرلک از اساتیدی هستند که موسسه فرهنگی شهید مظلوم شهید بهشتی هم در فضای کارشناسی از ایشون بهره می بره وهم بسیار از اعضای مجموعه باهاشون سابقه رفاقت پیدا کردند. تقوا، حسن خلق ،تبسم همیشگی، :فهم دقیق از مسایل فرهنگی و ولایتی بودن و البته شیک پوش بودن و به روز بودن از ویژگی های ایشون هست. به بهانه حضورشون در برنامه دهه اول محرم از نظراتشون باخبر شدیم که در ادامه می بینید

 

 

وضعیت فرهنگی کشور را چگونه ارزیابی می کنید؟

ارزیابی نیاز به روش ها و متد های علمی داره منتها حدسیات من این است که ما به لحاظ فرهنگی از یک سری آرمان هایمان عدول کردیم مثلا مسئله ی مصرف گرایی تفاخر، خانواده پوشش، که اینها به نظرم اسیب های ما هستند در خیلی موضوعات نیز پیشرفت داشتیم مثلا گرایش جوان ها به معنویات همچنین در تلاش های علمی فعالیت هایی که در عرصه ی اجتماعی صورت گرفته اما به طور کلی امیدواریم، علیرغم توجه به برخی تلخی ها کلیت امیدوار کننده است.

 

 

 

نقش مجموعه های فرهنگی همچون مجموعه شهید بهشتی را در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی چه می دانید؟

با پایگاه و جریان نهاد هیئت می توان تکانه های فرهنگی ایجاد یا حتی تکانه های منفی سیاسی را ضرب گیری کرد و مسیر را درست کرد حرکت منهای این مجموعه ها معیوب و مشکل دار است. در شرایط فعلی مجموعه ای کلی با عنوان هیئت بر محوریت جوانان و موضوع محوری بیان معارف که شور اهل بیت هم در آن باشد این است که می تواند نسخه ی نجات از این جاذبه ها و حباب ها و سراب هایی است که سر راه ما قد کشیدند.بدون هیئت نمی توان کار فرهنگی کرد.

 

عملکرد مجموعه فرهنگی شهید مظلوم ایت الله دکتر بهشتی را در طول سالهای آشنایی چگونه ارزیابی می کنید؟

مجموعه شهید بهشتی جمعی مخلص و حقیقتا دلباخته ی اهل بیت وفادار به آرمان های انقلاب امام و رهبری هستند به نظر من بدون اغراق جزو بهترین مجموعه هایی است که با آنها سرو کار داشته ام. امسال هم نظم برنامه، فضای حسینیه و استقبال مردم نشان کار بلدی وسیعی را نشان می داد.

 

 

نظرتان راجع به موضوع انتخابی محرم امسال هیئت انصار الحسین را بفرمایید.

این القاب و عناوین چیز های جالبی است اما آن خط منطق فکری که بر اساس نگاه استکبار ستیزی مطرح شده یک ضرورت است. با این فضای پسا توافق و پسا مذاکره و شرایط فعلی این عنوان و این بحث لازم بود مطرح شود که خدای ناکرده فضای انقلابی و حماسی از کشور ما گرفته نشود. چرا که اگر یک روز این فضا از ما گرفته شود ما پای هر ذلت نامه را امضا خواهیم کرد. اگر فضای کشور به سمت این بی توجهی ها و به تفاوتی ها به قول رهبر انقلاب سهل اندیشی ها برود بهترین موقعیت به دشمن داده شده تا بیشترین استثمارها و بهره جویی ها را داشته باشه. این بحث کاملا منطبق با جریان انقلابی است.

 

با توجه به آشنایی شما با مجموعه شهید بهشتی تفکرتان نسبت به تربیت نیرو های موثر برای انقلاب و کادر سازی برای نظام چیست؟ آیا این فعالیت مفید بوده و نتیجه داشته است؟

قطعا همین طور است . حرکت های جمعی وقتی حول محور اهل بیت باشند کارخانه ی انسان سازی اند. اصلا هیئات هستند که دارند نیروی انسانی مومن و انقلابی می سازند البته هیئت هایی که سکولار نباشند و در کل هیئات به این هدف نزدیک اند .

 

 

مصاحبه گر و تنظیم کننده: فرهاد عزیزی - عکاس: حبیب الله نوروزیان

ارسال به :
پربازدیدترین
پربازدیدترین
آخرین اخبار
آخرین اخبار
ارائه دیدگاه
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
نام :

پست الکترونیکی :

نظر شما :

کانال بهشتیان

ایران حسین بن علی

سوم

اینستاگرام

Ussd

cloud cloud cloud cloud
cloud cloud cloud cloud